WWW.TOU-JOU.COM

O Tou-Jou

Můj dědeček míval prodejnu s látkami. Odsud asi má možná až závislost na látkách. K tomu trochu empatie a máte to marný. Přijdete a hned vidím, co Vám bude slušet. Vy budete radostní a já z toho šťastná.

Jmenuji se Karolína Tou-Jou. Asi v 15 jsem dostala svůj první šicí stroj. / Před tím jsem si šila v ruce/. Ne vždy jsem v obchodech našla to, co by se mi líbilo. Vždy jsem chodila oblékaná tak trochu jinak. I když jsem si za to kolikrát vysloužila výsměch, zpětně musím říci, že se vždy vysmívali lidé, kteří mi často záviděli. Postupem času se výsměch změnil v napodobování, chcete-li kopírování toho, co vytvářím. Dobře, někdo říká inspirace:-).....Teď už vidím jasně, předtím jsem byla samosebou vyjukaná a znejisťovalo mě to. Kromě oblečení pro mě , jsem občas spíchla nějaký ten kousek kamarádce, občas jsem šila kostýmy pro divadelní i taneční představení. A tak čím dál častěji mi lidé dávali "zakázky" a bavilo mě to. Vyhoupl mě největší boom s harémkama. Kolem roku 2007 je chtěli všichni nosit, ale kromě takových těch bavlněných obrovských, je nebylo možné sehnat. A já je již nějakou dobu šila pro naši africkou skupinu, kde jsem tancovala, takže se jen kalhoty dostaly z jeviště na ulici a byla o ně rvačka. Jako veliká.
Dodnes je šiji nejradši. I když už je nosím jen výjimečně.
No a tak se stalo, že jsem začala pronikat do návrhářství víc a víc a už to chtělo dát tomu všemu tvoření nějaký název. Takže Tou-Jou Fashion funguje v nějaké profesionálnější formě kolem 13 let. / Tou-Jou z francouzského toujours- každý den- móda na každý den / Jezdila jsem na různé jarmarky, markety, festivaly, kousky visely v různých jógových studiích, začala se více zaměřovat na původ látek, užívala jsem si kontakt s lidmi, to, jak si věci zkoušeli a byli sami sebou okouzleni, protože jim to fakt seklo. Také jsem zbožňovala, že si mě našly ženy, které pro sebe nemohou najít fešné oblečení. Jejich postava je trochu nekonfekční a to, že si mohly dopřát nějaký originální kousek, je tak rozsvítilo, že mi to opravdu stačilo ke štěstí. Jednu dobu jsem měla i šicí dílnu, kde za mě profesionálky dělaly tu méně zajímavou práci: Seděly a šily. ..... jenže jsem se z toho pomalu vytrácela. Nemohla jsem být u výroby a zasáhnout během práce. To je totiž nejvíc. Když něco začnu tvořit, rozhodně nevím, jaký bude výsledek, protože během tvorby se to může několikrát změnit. Je to prostě vývoj.
Dovoluji si tvrdit, že umím odhadnout, co Vám bude slušet a hlavně v čem se budete cítit božsky. Energie, kterou do šití vkládám, je po celou dobu šití Vašeho kousku určena jen Vám. 
Těším se na Vaše přání! Na Vaše zakázky! A pokud si nevyberete z Tou-Jou Fashion, nevadí! Nyní nabízím také světovou módu zejména z Itálie, ale také z různých jiných evropských zemí!

                                                             Karolína Tou-JouWWWW.TOU-JOU.COM